پرسش و پاسخ

سوالات و پاسخ هایی درباره سامانه یاری یاب


سوالات متداول

پرسش و پاسخ های متداول درباره یاری یاب

یاری یاب

1- یاری یاب چیست؟

یاری یاب اولین درگاه ارتباط دهنده میان حقوقدان و کاربران در ایران است که برای تمامی مردم قابل استفاده می باشد. حقوقدان های دارای مدارک معتبر می توانند به عنوان کارشناسان ارائه دهنده خدمات حقوقی در یاری یاب ثبت نام نموده و حساب کاربری دریافت نمایند.

3- روند ثبت ‌نام و فعال سازی حساب کاربری برای کاربران در سایت یاری یاب چگونه است؟

برای ثبت نام در سایت یاری یاب ابتدا فرم ثبت ‌نام را تکمیل نمایید ، سپس پیام کوتاه تائید برای شما ارسال می‌شود که با وارد کردن کد پیام ، شماره تلفن همراه شما تائید می‌شود و می‌توانید وارد سایت شوید.

5- روند ثبت ‌نام و فعال سازی حساب کاربری برای حقوقدانان در سایت یاری یاب چگونه است؟

کارشناسان دفاتر حقوقی به عنوان ارائه دهنده خدمات برای ثبت نام و دریافت حساب کاربری ابتدا فرم اولیه ثبت نام را تکمیل می نمایند، سپس در مرحله دوم پس از مطالعه دقیق مقررات و ضوابط پرداخت ها و انتخاب یک نوع حساب کاربری و طی مراحل پیش بینی شده وارد حساب کاربری می شوند. برخی از امکانات سامانه یاری یاب بعد از طی مرحله قبل قابل مشاهده است که کارشناسان می توانند آنها را مشاهده کنند. در صورتی که از امکانات اطلاع کامل پیدا نمودند می توانند با ارسال مدارک تکمیلی از جمله عکس از اصل پروانه فعالیت نمایندگی خود مراحل ثبت نام را تکمیل نمایند. پس از احراز مدارک هویتی بعنوان کارشناس دفتر حقوقی درگاه ارتباطی در حساب کاربری کارشناس فعال خواهد شد.

قابل ذکر است یاری یاب فرآیندی را تهیه نموده است که کارشناسان دفتر‌های حقوقی می توانند قبل از تهیه اشتراک نقدی ابتدا اقدام به تهیه اشتراک رایگان چند روزه نموده و پس از آشنایی کامل با خدمات و امکانات حقوقی‌ اقدام به تمدید و تهیه اشتراک مورد نظر خود نمایند.

7- نحوه‌ی ویرایش اطلاعات کاربری به چه شکلی خواهد بود؟

برای ویرایش اطلاعات لازم است به منو حساب کاربری در بالا سمت راست حساب کاربری خود رفته و گزینه ویرایش اطلاعات کلیک کنید و در آنجا اطلاعات خود را ویرایش نمایید. در سایت یاری یاب پس از انجام هر نوع ویرایش اطلاعات اصلی هویتی که قابل‌ ویرایش توسط خود کاربر نیست باید با ناظر سایت و پشتیبانی تماس حاصل نمایید و درخواست تغییر دهید. توجه نمایید هر شخص دیگری به حساب کاربری شما وارد شود به منزله آن است که خود شما اقدام به ورود نموده اید.

2- یاری یاب چگونه فعالیت می کند؟

در صورتی که کاربران در سایت ایجاد درخواست یا طرح سوال نمایند ، درخواست آن ها به کارشناس حقوقی که در سایت ثبت نام نموده و طبق تعرفه حساب کاربری تهیه نموده باشد ، ارسال می گردد. سپس پاسخ کارشناس حقوقی برای کاربر ارسال شده و اطلاعات وی نمایش داده می شود که کاربر می تواند با کارشناس تماس حاصل کند. همچنین شما از طریق یاری یاب همواره از طریق حساب کاربری با کارشناس خود می توانید ارتباط داشته باشید.

4- روند ثبت ‌نام و فعال سازی حساب کاربری برای حقوقدانان در سایت یاری یاب چگونه است؟

برای ثبت نام در سایت یاری یاب به عنوان ارائه دهنده خدمات حقوقی و دریافت حساب کاربری برای ایجاد درگاه ارتباطی با کاربران ، ابتدا فرم ثبت نام را تکمیل نمایید ، سپس وارد حساب کاربری می شوید. برخی از امکانات در این حالت فراهم بوده و شما می توانید امکانات یاری یاب را مشاهده کنید. در صورتی که از امکانات اطلاع کامل پیدا نمودید ، می توانید با انتخاب نوع کاربری و اشراک دوره ای احراز هویت و پرداخت تعرفه مربوطه اقدام نموده و سپس اطلاعات هویتی خود را تکمیل و فرم تعهدنامه را دانلود و امضا نمایید که باید توسط شما به آدرس استان البرز ، کرج ، صندق پستی ١۴٨-٣١۵٣۵ ارسال گردد. پس از آن و با تائید ناظر سیستم ، درگاه ارتباطی در حساب کاربری فعال خواهد گردید. این عمل به صورت داوطلبانه بوده و هیچ اجباری برای خرید اشتراک وجود ندارد ولی با توجه به اینکه امکان ارتباط با کاربران منوط به احراز هویت مربیان و کارشناسان می باشد ، فقط در صورتی که این فرآیند نهایی گردد می توانید با کاربران ارتباط برقرار نمایید.

6- شرایط دریافت حساب کاربری برای ارائه دهندگان خدمات اعم از کارشناسان حقوقی چیست؟

اگر میخواهید به عنوان ارائه دهنده خدمات حقوقی در یاری یاب حساب کاربری جهت دریافت درگاه ارتباطی داشته باشید ، حتما باید دارای مدارک معتبر لازم از مراکز علمی و آموزشی مورد تایید آموزش عالی باشید. از اطلاعات خود مشابه راهنمای ثبت نام اسکن و عکس تهیه نموده و اقدام به ثبت نام نمایید.